Brno Alligators vs. Prague Hippos

V neděli 21. května se v brněnském areálu Ragby Bystrc hrála dohrávka třetího kola 2. ligy amerického fotbalu mezi Brno Alligators a Prague Hippos. Hippos přijeli do Brna v poměrně malém počtu, jelikož je v současné době trápí větší počet zraněných hráčů. I přes tento handicap však chtěli svojí hrou překvapit favorizované Alligators. Zato domácí chtěli bezpodmínečně vyhrát, aby se v tabulce dotáhli na své "brněnské kolegy" Sígrs.

Domácí vyhráli los, ale zvolili volbu ve druhém poločase, a tak šli na míč hosté. Hned v prvním útočném drivu se rozhodli riskovat a na půli hřiště hrát krátký čtvrtý down. Tento risk jim ovšem nevyšel a Alligators se dostali na míč ve velmi výhodné pozici. Útok Alligators táhne hlavně dvojice Fortelný - Nestr a hlavně díky jejich přičinění se ocitli domácí pouhé dva yardy od endzóny, touto šancí nepohrdl Janďourek a otevřel skóre zápasu, 7:0. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a po povedeném drivu si pro touchdown doběhl Nikola Antoš, 7:7. Bohužel do konce prvního poločasu to byl jediný bodový projev hostů. Postupně si touchdowny zaznamenali 3 aligátoři, a to Michálek (18 yardový pass od Fortelného), Kilian (46 yardový run) a Nestr (11 yardový run). A po prvním poločase se skóre zastavilo na hodnotě 28:7 pro domácí Alligators. Aby toho pro hosty nebylo málo, tak se zranil Nikola Antoš a do zbytku zápasu již nezasáhl.

Druhý poločas bohužel pro hosty začal přesně tam, kde skončil ten první, a to úspěšným přechodem hřiště a touchdownem domácích, ten si zaznamenal opět Kilian a Alligators už vedli 34:7. Co se bodového přídělu týče, tak to bylo pro třetí čtvrtinu vše. Hráči to ale nahradili v poslední čtvrtině. Hned na začátku se po povedených passových akcích ocitli domácí na dostřel hostující endzóny, ve které našel bezchybný Fortelný volného Jordana a skóre se posunulo na 40:7. I přes toto nepříliš hezky vyznívající skóre hosté nesložili zbraně a drivem přes celé hřiště se dostali až na 1 yard od endzóny domácích. Nutno podotnknout, že v tomto drivu hrál prim Zdeněk Maslanik, který nahradil pro zbytek zápasu zraněného Antoše a hrál opravdu velmi dobře. Svými silovými běhy ukrajoval yardy a když to nešlo středem, zaběhl si pro přihrávku od Bartouška a zdárně posouval útok hrochů. Jak krásně fungoval útok hrochů v tomto drivu, tak těsně před skórováním se zasekl a bohužel z toho body nebyly. A tak když si Kilian připsal další touchdown Alligators, zápas skončil za stavu 47:7 pro domácí.

Po půlce sezóny se tedy Alligators dělí se Sigrs o první místo v tabulce se shodnou bilancí 3 výhry a jedna remíza. Na druhé straně Hippos na svoji výhru stále čekají a doufáme, že se jí dočkají v odvetných zápasech v druhé polovině sezóny. Tímto bychom rádi pozvali všechny fanoušky amerického fotbalu, a hrochů obzvlášť, na další domácí utkání, které se uskuteční 4.6.2017 a to vyjímečně na hřišti v Čelákovicích. Zápas začíná od 14 hodin a přivítáme v něm právě Brno Alligators.

Autor článku: Vlastimil Liehne