Ústí nad Labem Blades vs. Prague Hippos

V neděli 14. května proběhl v areálu v Olšinkách v Ústí nad Labem další zápas druhé ligy amerického fotbalu mezi domácími Blades a hostujícími Hippos. Počasí si jak před zápasem, tak i v jeho průběhu zahrálo s nervy všech zúčastněných, nejprve se před utkáním nad Ústím prohnala bouřka, poté během zápasu svítilo sluníčko a na konci opět zaúřadoval déšť. Tento zápas měl kromě klasického náboje ještě jednu nadstavbu, hlavní trenér Blades totiž v minulé sezóně působil jako trenér u Hippos.

První drive zápasu začali útokem domácí, ale ten se jim vůbec nepovedl, a i kvůli vysokému množství penalt byli nuceni puntovat. Na řadě byl tak se svoji odpovědí útok Hippos. Ten se posouval po hřišti svým klasickým způsobem a to hrou po zemi. Na konci prvního drivu byl Ondřej Kadeřábek, který zaznamenal 27 yardový touchdown. Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat a po úspěšném posunu míče si domácí Petr Hejna doběhl pro 1 yardový touchdown, domácí následně potvrdili za 2 body, což znamenalo jejich vedení po první čtvrtině 8:7.

Na další změnu skóre si fanoušci museli počkat až do poloviny druhé čtvrtiny, kdy se osvědčila reprezentační spolupráce Bláha - Lukášek a druhý jmenovaný zachytil 7 yardový pass od Jana Bláhy, 16:7. Hippos ovšem nechtěli dát domácím nic zadarmo a těsně před koncem poločasu si připsali touchdown, a to touchdown vzduchem, kdy přihrávku Marka Bartouška zachytil v endzóně naprosto volný Jan Mašek a do šaten se šlo za stavu 16:13 pro domácí.

Do druhého poločasu bohužel promluvilo opět počasí a pro oba týmy bylo těžké posouvat míč po hřišti. Kromě toho se hra začala dosti kouskovat z důvodu většího množství penalt a tak ve třetí čtvrtině nebyl zaznamenán ani bod. V záverečné části se oba týmy snažily dotáhnout utkání k vítěznému konci, ovšem jak se ukázalo, tak v tomto boji tahali Hippos za kratší kousek provazu. Jejich doposud uspěšná běhová hra přestala fungovat a dobře hrající obrana Blades je k ničemu po zbytek zápasu nepustila. Na dobrý výkon obrany navázal útok domácích a po ose Bláha - Weinhöfer se dostali Blades do vedení 22:13. Celý výkon domácích ještě v naprostém závěru podtrhnul defenzivní lineman Roman Branda, který se nejlépe zorientoval a donesl fumble až do endzóny a pečetil výhru Blades v poměru 28:13.

Autor článku: Vlastimil Liehne