Prague Hippos vs Brno Sígrs

V rámci čtvrtého kola 2. ligy se na pražském Motorletu utkaly týmy Prague Hippos a Brno Sígrs. Zápas se konal za krásného slunečného počasí. Hostující Sígrs přijeli do Prahy posíleni o svoji americkou posilu Terryho Gaitora a určitě chtěli navázat na vyhraný zápas z minulého týdne, kdy porazili ústecké Blades 28:47. Naopak domácí Hippos šli do zápasu s tím, že chtějí napravit domácí porážku od Plzně a zaznamenat tak první vítězství v letošní sezóně.

Prague Hippos vs Brno Sígrs

Zápas začali hostující Sígrs příjmem a hned v prvním útočném drivu dokázali dobře posouvat míč, a to hlavně díky úspěšné hře po zemi. Po několika silových bězích Daniela Schmieda se útok hostů octl jeden yard od endzóny. Tuto velmi dobrou pozici využil Ondrášek a zaznamenal si svůj první touchdown v zápase a po úspěšném potvrzení hosté vedli 0:7. Odpověd od Hippos na sebe nenechala čekat ani minutu, po krásném 60 yardovém běhu si doběhl pro touchdown Nikola Antoš a skóre bylo srovnáno 7:7. Sígrs ovšem mají ve svých řadách Filipa Ondráška, který vzal míč opět pod svoji kontrolu a 58 yardovým během vrátil hostům vedení. Po první čtvrtině bylo tedy skóre 7:14 pro Sígrs. Druhá čtvrtina byla zahájena útokem Sígrs a opět se z prvního drivu mezi skórující hráče zapsal Ondrášek, 7:21. Hippos ovšem nesložili zbraně a úspěšnou běhovou hrou se dostali na 1 yard od endzóny. Míč si do ruky vzal Antoš a připsal si svůj druhý touchdown v zápase. Hned v následném drivu ukázal své rychlé nohy američan Terry Gaitor a dokličkoval si pro 60 yardový touchdown. A když si Ondrášek připsal svůj již čtvrtý touchdown v zápase, šly oba týmy do šaten za stavu 14:35 pro Sígrs.

Prague Hippos vs Brno Sígrs

Druhý poločas začal pro Hippos nejhůře jak mohl. Po nepovedeném drivu se při následném puntu nepodařil snap a hostující Kuparowitz vrátil míč do endzóny domácích, 14:42. Aby toho pro domácí nebylo málo, tak hostující Ondrášek zakončil třetí čtvrtinu dalším touchdownem a po nepovedeném potvrzení bylo skóre 14:48. Stejně tak, jak skončila třetí čtvrtina, tak začala čtvrtá. A svůj již šestý touchdown si připsal kdo jiný než Filip Ondrášek. V tento moment se také rozdíl mezi oběma týmy dostal nad hranici 35 bodů a bylo tak spušteno takzvané mercy rule. Tím, že se nestopoval čas, uběhla poslední perioda velmi rychle, ovšem i tak se podařilo oběma týmům ještě jednou skórovat. Nejprve hostujícímu Fialovi a 20 sekund před koncem zaznamenal poslední touchdown zápasu domácí Antoš. Ukazatel skóre se tedy zastavil na stavu 20:62.

V dalším kole přivítají brněnští Sígrs v repríze loňského Silver Bowlu plzeňské Patriots. A Hippos se pokusí získat svojí první letošní výhru na hřišti ústeckých Blades. Obě utkání jsou v plánu 14.5.2017 od 14 respektive 16 hodin.

Autor článku: Vlastimil Liehne