Prague Hippos vs. Pilsen Patriots

V rámci druhého kola 2. ligy amerického fotbalu se na pražském Motorletu utkaly týmy Prague Hippos a Pilsen Patriots. Pro domácí hrochy šlo o jejich první ligové utkáni, naopak patrioti si svoji premiéru odbyli před týdnem, kdy doma podlehli ústeckým Blades. Jak bylo již ze strany Hippos předem avizováno, tak post quarterbacka opustil Stanislav Tománek a tak se čekalo, kdo zaujme v prvním utkání jeho místo. Nakonec se na místo jedničky postavil Marek Bartoušek, který bude hájit tuto pozici pro tuto sezonu.

Hned od začátku utkání ukázali Hippos, v čem tkví jejich síla a přednosti, a po krásném 34 yardovém běhu se jako první zapsal na listinu skórujících hráčů Nikola Antoš, následné potvrzení bylo neúspěšné, tudíž skóre 6:0. Na své kamarády z útoku navázala obrana hrochů a dařilo se jí velmi efektivně zastavovat útočné pokusy plzeňských Patriots. Nutno dodat, že utkání se odehrávalo za deště a větru a tak se tomu musela přizpůsobit i volba akcí. Další změnu skóre si hráči obou týmů nechali až do poloviny 2 čtvrtiny, kdy skóroval po zemi domácí Lukáš Kadeřábek a po potvrzení kopem Hippos vedli 13:0. Patriots okamžitě zaveleli do útoku a hned z následného kickoff returnu skóroval jeden z nejzkušenějších hráčů na straně plzeňských Pavel Tumpach. Jeho return měřil 85 yardů a do kabin se odcházelo za stavu 13:7 pro domácí.

Hned z kraje druhého poločasu útok Hippos začal vytvářet jednu chybu za druhou a Patriots tyto chyby nemilosrdně trestali. Po jedné z nich poslal Patrioty do vedení Milan Koubek, 13:14. Hippos na tuto hozenou rukavici ještě stačili reagovat touchdownem Ondřeje Kadeřábka, to ovšem bylo z jejich útočné snahy pro tento zápas vše. Patriots dokázali každou chybu trestat a další změnu skóre si připsal Václav Frank, který donesl svůj interception return až do endzóny, vyrovnáno 21:21. Další hřebíček do pomyslné rakve přidal Pavel Tumpach svým 55 yardovým během a Patriots opět vedli. V momentě Tumpachova touchdownu již probíhala čtvrtá čtvrtina, která ze strany útoku Hippos nepřinesla nic nového a kvůli již zmíněným chybám nepřinesla změnu výsledku. Jako poslední se na listinu skórujících hráčů zapsal Martin Vojtěchovský svým 26 yardovým field goalem. Patriots tedy vezou domů jejich první letošní výhru 21:31. Patrioty nyní čeká domácí zápas proti Alligators a Hippos přivítají druhý brněnský klub Sígrs, obě tato utkání jsou naplánována na 6.5.

Autor článku: Vlastimil Liehne