Hippos dokončují přípravu na sezónu

Do roka a do dne. Přesně tak by šlo označit dobu konání přátelské scrimmage mezi Prague Hippos a Prague Mustangs. Na rozdíl od minulého roku se již jednalo o plnohodnotné utkání i se special teamy. Hippos do zápasu vstupovali s vidinou vítězství, ale měli i jiné cíle. Těmi byla první zápasová zkušenost pro všechny nováčky a zároveň možnost aby se zkušení hráči dostaly opět do zápasového tempa. Tyto cíle byly do puntíku splněny. Hippos, až na jeden útočný drive jejich soupeřů na hřišti dominovali a odnesli si vítězství 40:7. Jako hvězdu zápasu můžeme bez pochyby označit Nikolu Antoše, který svými silovými běhy drtil obranu soupeře a mimo 3 touchdownů po zemi si připsal i jeden zachycený ze vzduchu. Tento projektil vyletěl z ruky quaterbacka Marka Bartouška. A právě u quarterbacků se na chvíli zastavíme. Jelikož Stanislav Tománek přešel do obrany, museli trenéři v zápase více než pozorně sledovat výkony našich quarterbacků. Není totiž jasné, který se postaví za centra v prvním utkání proti Patriots.

příprava na sezónu

S těmito zkušenostmi z přípravného utkání se Hippos odebrali na soustředění do Kostelce nad Černými Lesy. Čtyřdenního soustředění se účastnilo na 50 hráčů, kteří museli absolvovat 2 dvou a půl hodinové tréninky denně. Mimo tréninkové zátěže se konaly také meetingy s videem pro jednotlivé skupiny hráčů, ať už šlo o útok, obranu či special teamy. Díky takto zorganizovanému programu měli hráči dostatek možností a času pro studium playbooku a svojí hry jako takové. V neposlední řadě byl kemp možností jak stmelit celý kolektiv a stát se tak lepším TEAMem. Všichni hráči dřeli na maximum, mimo jiné i proto, abychom dostáli našemu motu pro tuto sezónu T.E.A.M. (Together Everyone Achieves More). Důležité bylo také zodpovědět otázky ohledně startrů na jednotlivých postech, hlavně kdo z trojice Vobořil-Bartoušek-Civoch převezme otěže útoku po Tománkovi. Na tuto a další nejasnosti v sestavě si fanoušci budou muset počkat do našeho prvního zápasu. Po tomto soustředění lze říci, že se naše hra posunula zase o úroveň výš a všichni hráči se už velmi těší na první ligové utkání. Nutno také dodat, že nikdo z hráčů neutrpěl vážné zranění, a tak Hippos nastoupí do prvního zápasu v plné síle.

příprava na sezónu

Kdo z trojice Vobořil-Bartoušek-Civoch to bude? Nebo jak si povedou bratři Tománci v obraně hrochů můžete vidět na vlastní oči už 22.4.2017 od 11 hodin na našem domácím hřišti na pražském Motorletu. Přijďte podpořit pražské hrochy při jejich prvním letošním ligovém utkání proti plzeňským Patriots.

příprava na sezónu

Autor článku: Vlastimil Liehne