Rozhovor - Nikola Antoš

V uplynulé sezoně naběhal z pozice fullbacka 252 yardů a skoroval 2 touchdowny. Často také byl na konci úspěšných potvrzení za 2 body. Co na sebe prozradil a jak hodnotil uplynulou sezonu si můžete přečíst v krátkém rozhovoru níže.

Nikola Antoš

Představ se fanouškům kteří tě třeba ještě neznají a řekni nám jak jsi se dostal k fotbalu?

Křestní jméno jsem dostal po obávaném loupežníkovi Nikolovi Šuhajovi, postavě z příběhů od Ivana Olbrachta. No a příjmení po tatínkovi. Takže celé mé jméno je Nikola Antoš, nicméně mám i spoustu přezdívek. Třeba Niko. Nebo N-DOGG. Má cesta k fotbalu byla ovšem celkem obyčejná. Od sedmi let jsem hrál rugby za RC Slavia Praha, jenže později na střední škole začala končit spousta mých kamarádů, se kterými jsem začínal, tak se ztrácela motivace i radost ze hry. Asi po roční pauze, během které jsem nabral alespoň 15kg velmi nekvalitní hmoty jsme se s kamarádem rozhodli, že zkusíme americký fotbal a jelikož jsme měli známého u juniorky Prague Panthers, tak bylo jasno. Začínal jsem v offense line a postupně vystřídal všechny pozice kromě secondary, až jsem nakonec zůstal na RB. Po několika skvělých sezónách u Panterů, kdy jsem si dokonce zahrál v AFL proti top teamům evropy ovšem přišlo zásadní rozhodnutí. Obě kolena potřebovala plastiky předních zkřížených vazů, tak jsem nevěděl, jestli si fotbal vůbec ještě zahraju. Po roční pauze, během které vznikli Prague Hippos, team z blízkých přátel a bývalé juniorky, jsem se rozhodl, že bez fotbalu by to nešlo.

Vyhrál jsi MVP Offense, co pro tebe tato cena znamená?

Pro mě osobně je to nejvyšší ocenění. Zároveň velké překvapení. Sezóna mi sice statisticky vyšla, ale vím, že máme několik hráčů, kteří dokázali ještě víc. To ale ukazuje, že fotbal není jen o číslech. Zároveň, cena možná nese moje jméno, ale jsou to především kluci z offense line, kteří za mým úspěchem stojí. Za to jim patří můj dík a zároveň respekt celé ligy, jelikož nám umožnili naběhat přes 2400y za celou sezónu, přestože soupeř věděl, že nejsme hrozba vzduchem.

Jak by jsi zhodnotil uplynulou sezónu?

Do každé sezóny jdu s očekáváním, že vyhrajeme titul, takže pokud mám zhodnotit výsledek, tak zklamání. Ale co se týče týmu a hráčů, vidím velký posun kupředu. Zlepšovali jsme se zápas od zápasu a kdybychom neměli půlku týmu na marodce (sám jsem přišel o oba zápasy s Blades, takže se na první zápas skutečně velmi těším), tak věřím, že bychom se dostali alespoň do Silver Bowlu.

V průběhu sezóny došlo ke změně na postu hlavního trenéra, jak tuto změnu ty jako hráč hodnotíš?

Tak určitě, změny během sezóny jsou málokdy ideální. Chtěl bych tímto poděkovat coachovi Kellymu za spolupráci a že se snažil pro nás udělat maximum, přestože měl minimum času. A co se týče našeho nového headcoache Mika? Nemohl bych být víc nadšený! Jeho obrana je oproti předchozím ročníkům jako noc a den. Všichni hrajou disciplinovaně, rozumí tomu, co mají dělat a hrají s maximálním nasazením. Celý tým hraje s maximálním nasazením! Kondiční tréninky v rámci přípravy na sezónu 2017 jsou super. Jsou zábavné a hlavně mají jasný a specifický cíl. Rychlost.

Jaké jsou očekávání od nadcházející sezony 2017?

Moje osobní očekávání je jako obvykle titul. Ale především postup do první ligy, tedy hrát s tím nejlepším, co v republice máme. Hlavní ovšem je dopadnout líp, než jsme dopadli loni. Jakmile je vidět progress, tak to znamená, že děláme věci správně.

Nikola Antoš Nikola Antoš