Boys are back aneb Hippos opět v tréninku

Z pohledu fanouška by se dalo říct, že se v zimě v českém americkém fotbale nic neděje. Opak je pravdou. I když není možné vidět týmy bojovat do posledního dechu o každý yard na hřišti, jedná se o možná jedno z nejdůležitějších období přípravy. Po letní pauze se opět hráči setkávají a začínají společně pracovat na své fyzické kondici a znalosti herních akcí. Hráči Prague Hippos nejsou výjimkou. Po vzoru z minulého roku začínají svoji přípravu v listopadu a to ve sportovní hale v pražských Petrovicích. V této přípravě se Hippos budou soustředit hlavně na nabrání fyzické kondice na nadcházející sezónu 2017. Celá tato příprava bude probíhat pod taktovkou hlavního trénera Michaela Andersona Rogerse. Jeho krátký komentář a několik fotek z prvních tréninků naleznete níže.

Boys are back

Komentář hlavního trenéra

Coming off of a big season in 2016, the expectations are to continue the growth and success we’ve built so far. One of the challenges I’ve set for the team is to aim higher than simply having a .500 record. Our goals extend farther than wins and losses and a big focus for me as head coach is build the Prague Hippo culture. In a city with 4+ teams in it (two of which are in the first division) we want to create a reputation as a competitive program and earn respect throughout not only Prague but the entire Czech Republic. The other expectation I’ve set for my players is accountability. Our team focus is T.E.A.M. Together Everyone Achieves More. For the Hippos, this means we must build strong relationships and trust through accountability to grow and see success in the coming games. It’s only November but the season can’t come sooner.

Our off-season has started off strong. Seeing new faces at our first work-out and many familiar faces shows me that guys not only enjoy being here but that they have spread word about what we do. As a coach, you can’t help but excited that guys want to be a part of something we’re doing. These off-season work outs are crucial for us because it builds a sense of unity among the group and gets us physically ready and healthy for the long season. Guys are working hard and taking pride in the hard work. I believe we have the right perspective moving forward and understand what the price of success is.

Volný překlad

Po vydařené sezóně 2016 budou naše očekávání i nadále vzrůstat na úspěchu který jsme vybudovali. Jedna z výzev, kterou jsem nastavil pro tým, je mířit výše než .500 rekord (vetší počet výher než proher). Naše cíle se posunuly dále než jen na výhry a prohry a velké soustředění pro mě jako hlavního trenéra je vybudovat kulturu Prague Hippos. Ve městě se čtyřmi a více týmy (dva z nich v první lize) chceme vybudovat dobrou pověst a konkurenceschopný program a vydobýt si respekt nejenom v Praze, ale v celé České Republice. Další očekávání, které jsem nastavil pro mé hráče, je zodpovědnost. Naše týmové motto je T.E.A.M Together Everyone Achieves More (společně všichni dokážou víc). Pro Hippos to znamená, že musíme vybudovat silné vztahy skrze zodpovědnost, a uvidímě úspěch v nadcházejících zápasech. Je pouze listopad a sezóna nemůže začít dříve.

Naše předsezónní příprava začala ostře. Když jsem viděl na našem prvním tréninku viděl nové tváře i stávající hráče, ukazalo se mi, že si hráči nejenom užívají, že zde mohou být, ale také rozšiřují povědomí o fotbale dále. Jako trenér tomu nemůžete pomoct, ale nadšení, které hráči mají, je důkaz, že chtějí být tohoto součástí. Tato předsezónní příprava je pro nás velmi důležitá k ucelení týmu a dostání se do fyzické kondice na dlouhou sezónu. Kluci tvrdě makají a jsou hrdí na tvrdou práci. Myslím, že máme dobrou perspektivu posunout se vpřed a pochopit jaká je cena úspěchu.

Boys are back Boys are back Boys are back

Autor článku: Vlastimil Liehne