Pilsen Patriots vs Prague Hippos

Ve velmi teplém a dusném počasí se v rámci desátého kola druhé ligy amerického fotbalu střetly domácí Pilsen Patriots a hostující Prague Hippos. I když si oba týmy v tomto posledním zápase základní části nemohly vylepšit své pozice v tabulce, oba chtěly zakončit základní část výhrou. Plzeň si potřebovala po dvou po sobě jdoucích prohrách zlepšit sebevědomí před finále, zatímco Hippos hráli o svoji čest a rozhodně nechtěli dát svojí hroší kůži zadarmo.

Bodový průběh zápasu:
1.čtvrtina
Pilsen Patriots TD - 7:0 - Martin Vojtěchovský, 29y pass od Patrik Vainer (Martin Vojtěchovský kick); 10:51
Pilsen Patriots TD - 13:0 - Wesley Worthen, 47y interception return (kick neúspěšný); 10:11
Prague Hippos TD - 15:6 - Stanislav Tománek, 7y run (2pt return obrany); 7:14
2.čtvrtina
Prague Hippos TD - 22:14 - Stanislav Tománek, 53y run (Stanislav Tománek 2pt run); 4:30
Pilsen Patriots TD - 29:14 - Pavel Tumpach, 21y pass od Patrik Vainer (Martin Vojtěchovský kick); 0:05
3.čtvrtina
Prague Hippos TD - 29:22 - Stanislav Tománek, 67y run (Nikola Antoš 2pt ); 0:39
4.čtvrtina
Pilsen Patriots FG - 32:22 - Martin Vojtěchovský, 41y; 5:47
Prague Hippos TD - 32:28 - Stanislav Tománek, 9y run (2pt run neúspěšný); 2:59
Prague Hippos TD - 32:36 - Stanislav Tománek, 45y run (Nikola Antoš 2pt run); 0:56

Lepší vstup do zápasu předvedli domácí, kdy hned na začátku svého drivu zkompletoval Vainer svoji touchdownovou přihrávku na Vojtěchovského, který svůj první touchdown v utkání kopem také sám potvrdil. Bohužel Hippos na tuto změnu skóre nedokázali zareagovat, ale naopak opět inkasovali, a to po interception returnu zahraniční akvizice v sestavě Patriots Wesleyho Worthena. Následné potvrzení bylo zablokováno a tak Patriots vedli 13:0. V následném drivu Hippos vsadili na hru, která jim tento rok nejvíce svědčí, a to na hru po zemi. Rychlonozí hráči Hippos úspěšně ukrajovali yardy, až se přiblížili k endzóně Patriots, tam na sebe vzal zodpovědnost rozehrávač hostů Tománek a zaznamenal první touchdown Hippos v utkání. Potvrzení akce za dva body se hrochům ovšem nepovedlo a míč zvedl domácí Růžička a returnem přes celé hřiště připsal 2 body na konto domácích, 15:6. Patriots nechtěli ponechat nic náhodě a dobrým mixováním běhových a passových akcí se posouvali po hřišti, tento velmi dobře vyhlížející drive ukončil Vainer svým dlouhým touchdownovým passem a opět na koho jiného než Vojtěchovského. Po úspěšném potvrzení byl stav 22:6 pro Patriots. Stav se do konce první čtvrtiny mohl měnit ještě jednou, ovšem v redzóně zatáhl za záchrannou brzdu Liehne a svým interceptionem poslal útok Patriots ze hřiště.

Z této pozice velmi blízko vlastní endzóne se útok Hippos dostal s velkou grácií a netrvalo to dlouho a už byl na polovině Patriots. Tam se ovšem Tománek dopustil fumblu, který zalehl Bernklau a Patriots šli znovu do útoku. I jejich drive byl velmi pěkně poskládaný a Patriots se dostali až k hranici endzóny hostujících, zde se však dopustili stejné chyby jako Hippos před několika okamžiky a jejich fumble zalehl hostující Fojt. Dalo by se říci, že na následující okamžiky lze uplatnit pořekadlo „nedáš, dostaneš“, protože do svých rukou si vzal míč opět Tománek a svým 53 yardovým touchdownem a následným potvrzením za dva body snížil na 22:14. Poslední slovo před koncem poločasu si však vzali Patriots, kdy Tumpach po zachycené přihrávce od Vainera doběhl do endzóny a po potvrzení se šlo do kabin za stavu 29:14 pro domácí Patriots.

Hned v prvním drivu druhého poločasu to pro Hippos vypadalo velice nadějně, kdy úspěšnou běhovou hrou přešli celé hřiště až do redzóny domácích, tam se však Tománek dopustil chyby, kdy jeho přihrávku vystihl plzeňský Růžička a zabránil tak hostům skórovat. Útok Patriots chtěl samozřejmě tuto chybu potrestat a po dlouhé přihrávce Vainera na Vojtěchovského se tak ocitl několik yardů od endzóny hostů. V následné akci se však Vainer zranil a na jeho místo nastoupil Lewis. Bohužel pro domácí nepovedený snap znamenal další fumble, který zalehl Vitásek a Patriots si tak připsali třetí turnover těsně před endzónou hostů. Tuto chybu v následném drivu potrestal opět Tománek svým 67 yardovým touchdownem a tak skóre 29:22 nasvědčovalo tomu, že poslední čtvrtina bude více než zajímavá.

Na začátku poslední části byly oba týmy nuceny puntovat a drama stále pokračovalo. Zlepšená hra obrany Hippos znamenala pouze úspěšný field goal Vojtěchovského a tak necelých 6 minut před koncem utkání byl stav 32:22 pro domácí. O zdramatizování se postaral kdo jiný než Tománek, který tři minuty před koncem zaznamenal další touchdown a po neúspěšném potvrzení za dva body bylo skóre 32:28. Jelikož se v následném drivu podařilo obraně Hippos zastavit domácí Patriots, dostal se na řadu opět útok hostujících. Tam na sebe všechnu zodpovědnost vzal Tománek a minutu před koncem zaznamenal touchdown a po potvrzení se Hippos dostali poprvé v zápase do vedení a to 36:32. Toto vedení už do konce nepustili a odvezli si cennou výhru z půdy účastníka Silver Bowlu.

Nezbývá nám než poděkovat všem fanouškům, kteří nás celou sezonu podporovali a drželi nám palce, a doufáme, že si naleznete cestu na naše zápasy i v následující sezóně.