Prague Hippos vs Brno Sígrs

9. kolo 2. ligy amerického fotbalu proti sobě svedlo domácí Prague Hippos a hostující Brno Sígrs. Domácí potřebovali bezpodmínečně vyhrát, aby si udrželi naději na postup do Silver Bowlu. Na druhou stranu hosté do Prahy přijeli i se svojí posilou Terry Gaitorem a chtěli si vítězstvím zajistit výhodu domácího prostředí pro Silver Bowl.

Bodový průběh zápasu:
1.čtvrtina
Prague Hippos TD - 8:0 - Nikola Antoš, 7y run (Ondřej Kadeřábek 2pt run); 5:49
Brno Sígrs TD - 8:6 - Filip Ondrášek, 47y run (2pt run neúspěšný); 5:12
2.čtvrtina
Brno Sígrs TD - 8:12 - Filip Ondrášek, 7y run (2pt pass neúspěšný); 11:14
Brno Sígrs TD - 8:19 - Daniel Schmied, 38y run (Ivan Baykalov kick); 9:59
Brno Sígrs TD - 8:26 - Terry Gaitor, 38y run (Ivan Baykalov kick); 6:27
4.čtvrtina
Prague Hippos TD - 14:26 - Stanislav Tománek, 6y run (2pt run neúspěšný); 5:14
Brno Sígrs TD - 14:33 - Michal Reng, 24y run (Ivan Baykalov kick); 2:54
Brno Sígrs TD - 14:39 - Ivan Baykalov, 22y pass od Filip Ondrášek (2pt pass neúspěšný); 0:33

zdroj: www.caaf.cz

Prague Hippos vs Brno Sígrs

Hned v prvním drivu utkání šli na míč domácí a po sérii úspěšných běhů si do endzóny doběhl Antoš pro první body utkání. Po Kadeřábkově potvrzení za 2 body šli domácí do vedení 8:0. Odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat, kdy už v druhé akci tohoto drivu si sám quarterback Ondrášek doběhl pro 47 yardový touchdown. Po neúspěšném potvrzení za dva body Hippos stále vedli 8:6. Na začátku druhé čtvrtiny opět zaúřadoval útok hostů a po úspěšných bězích hostujících running backů si pro 7 yardový touchdown doběhl opět Ondrášek a Sígrs se ujali vedení 8:12. Celá čtvrtina byla hlavně v režii hostů, kdy se v jejich dalším drivu utrhnul Schmied a 38 yardovým během středem hřiště navýšil skóre ve prospěch hostů na 8:19. Bohužel pro Hippos tato hororová čtvrtina ještě nekončila a další zápis do skórujících hráčů utkání zaznamenala zahraniční akvizice hostů. Terry Gaitor si nádhernou individuální akcí doběhl pro 38 yardový touchdown a navýšil náskok hostů na 8:26. Hned v zápětí byli rozhodčí nuceni přerušit utkání na 30 minut z důvodu bouřky. Po pokračování zápasu se již nijak skóre nezměnilo a šlo se do kabin za stavu 8:26.

Prague Hippos vs Brno Sígrs

Druhý poločas začali domácí onside kickem, ten byl ovšem zalehnut hostujícími a ti šli na míč. Ovšem této pozice nedokázali řádně využít a velké přičinění na tom měla obrana domácích, která byla schopna zastavovat útočné výpady hostů. Zlepšená hra domácí obrany bohužel nebyla podpořena žádnými body ze strany útoku a tak po několika drivech, kde dominovaly obrany, třetí čtvrtina nepřinesla žádnou změnu skóre. Diváci na pražském Motorletu tak museli na změnu skóre čekat až do poloviny poslední čtvrtiny, kdy se po sérii úspěšných běhů prosadil z hranice 6 yardů domácí quarterback Tománek a skóre bylo 14:26 pro hosty. Tento bodový úspěch domácích byl však poslední v tomto zápase a na jeho samotném konci opět úřadovali hostující Sígrs. Nutno říci, že jim k tomuto úspěchu notnou řadou pomohli chyby domácích, kteří na konci utkání dvakrát ztratili míč a to velice blízko své endzóny. Těchto chyb využili hosté nejdříve běhovým touchdownem Renga a následně zachyceným passovým touchdownem Baykalova. Konečné skóre 14:39 pro hostující Sígrs.

Prague Hippos vs Brno Sígrs

Autor článku: Vlastimil Liehne