Liberec Titans vs Prague Hippos

Další zápas druhé ligy proti sobě svedl domácí Liberec Titans a hostující Prague Hippos. Oba dva týmy nastupovaly do zápasu s rozdílnými ambicemi. Domácí se snažili urvat pro sebe první vítězství v sezóně. Hippos na druhé straně možnou výhrou stále živili postupové naděje do Silver Bowlu.

Bodový průběh zápasu:
1.čtvrtina
Prague Hippos TD - 0:8 - Stanislav Tománek, 54y run (Petr Křesťan 2pt run); 10:37
Liberec Titans TD - 6:8 - Jan Gavura, 10y run (kick neúspěšný); 6:43
Prague Hippos TD - 6:16 - Bohumil Sadílek, 11y run (Zdeněk Maslanik 2pt run); 2:28
2.čtvrtina
Prague Hippos TD - 6:24 - Petr Křesťan, 6y run (Marek Mařík 2pt run); 8:00
3.čtvrtina
Liberec Titans TD - 12:24 - Michal Zerzub, 0y fumble return (kick neúspěšný); 4:54
4.čtvrtina
Liberec Titans TD - 18:24 - Vojtěch Pulec, 11y pass od Jan Kakos (kick neúspěšný); 3:38

zdroj: www.caaf.cz

Liberec Titans vs Prague Hippos

Liberec se při úvodním losování rozhodl pro příjem v druhém poločase, a tak první útočný drive začínali Hippos. Už ve 3. akci tohoto drivu skóroval Stanislav Tománek 54 yardovým během a po dvoubodovém potvrzení Petra Křesťana Hippos záhy vedli 0:8. Po povedeném returnu začínal první útočný drive Liberce z poloviny hřiště. Následné velmi efektivní střídání běhové a passové hry dostalo liberecké Titans na hranici 10 yardů od endzony, kde skóroval běhový touchdown Jan Gavura a po neúspěšném extra pointu bylo skóre 6:8. Další drive Hippos měl stejnou podobu jako ten předchozí, kdy si Tománek opět nechal míč a svým během posunul útok hostů. Při této akci se ovšem zranil a zápas pro něj bohužel skončil. Na jeho místo nastoupil nováček Martin Civoch a této role se zhostil velmi dobře. Běhy hostujících running backů zaměstnávaly obranu Titans celý zápas a po dalším běhu si touchdown připsal Bohumil Sadílek. Dvoubodové potvrzení Maslanika bylo úspěšné a Hippos se ujali vedení 6:16. Jelikož další drive Titans nebyl tak úspěšný, byli nuceni puntovat. Tento punt byl více než podařený (z vlastních 20 yardů na 2 yardy).

Liberec Titans vs Prague Hippos

Jak se ukázalo, tak ani tato nepříjemná pozice nebyla pro running backy Hippos žádný problém. Dvojice Antoš-Křesťan se svými dlouhými běhy dostala až před endzonu domácích a právě Křesťan přidal další touchdown hostů. Dvoubodové potvrzení Maříka bylo úspěšné a Hippos vedli 6:24. Další drive Liberce opět neznamenal získání prvního downu a posun míče po hřišti, a tak byli nuceni puntovat. Další drive Hippos se díky rychlonohým running backům dostal do blízkosti hostující endzony, zde ovšem z důvodu většího množství faulů byli Hippos zatlačeni o několik yardů zpět a zisk prvního downu ani touchdownu se nekonal. Za zmínku stojí, že quarterback Martin Civoch právě v tomto drivu zkompletoval svoji první přihrávku v kariéře. Libereckým Titans už nezbylo dostatek času na tvorbu úspěšného drivu a do kabin se šlo za stavu 6:24 pro Hippos.

Liberec Titans vs Prague Hippos

Druhý poločas začínali Titans v útoku, ovšem nekompletní passy quarterbacka Pulce vedly k dalšímu puntu. Následný drive Hippos také nevedl k posunu a byli také nuceni puntovat. Změnu skóre tak přinesl až následující drive Hippos. Ovšem ne ve prospěch Hippos, jak by se dalo očekávat, nýbrž ve prospěch Titans, kteří zalehli fumble v endzone. Konkrétně Michal Zerzub a snížil tak skóre na 12:24. Hippos se z této chyby nepoučili a dopustili se dalšího fumblu, který byl zalehnut libereckými Titans 30 yardů od endzony. Zde ovšem předvedla vynikající práci obrana Hippos, která zastavila čtvrtý down Titans a nedovolila jim skórovat.

Liberec Titans vs Prague Hippos

Na začátku čtvrté čtvrtiny dokázala obrana Titans zastavit běhové pokusy Hippos a ti byli nuceni puntovat. Následný dlouhý drive Titans přinesl své ovoce. Po úspěšných passových přihrávkách Jana Kakose se útok Titans dostal až před endzonu Hippos. Zde zachytil touchdownovou přihrávku Vojtěch Pulec a skóre bylo 18:24. Do konce zápasu v tento moment zbývalo lehce pod 4 minuty. Z následného výkopu se Titans pokusili o onside kick. Ten k jejich smůle byl zalehnut hráči Hippos. Obrana Titans ovšem dobře pokryla běhy v dalším drivu a dala svému útoku ještě šanci na skórování touchdownu. Když však domácí Vojtěch Pulec při čtvrtém downu neudržel přihrávku quarterbacka Kakose, bylo rozhodnuto o další výhře Hippos.

V dalším zápase přivítají pražští Hippos brněnské Sígrs. A to přesně 19. 6. 2016 od 16 hodin na pražském Motorletu. Přijďte podpořit hrochy v posledním domácím zápase sezony 2016.

Autor článku: Vlastimil Liehne