Prague Hippos vs. Liberec Titans

Za velice nevlídného počasí se uskutečnil první zápas druhé ligy mezi Prague Hippos a nováčky ligy Liberec Titans.

Bodový průběh zápasu:
1. čtvrtina:
Prague Hippos TD - 8:0 - Bohumil Sadílek, 1y run (Marek Mařík 2pt run); 8:46
2.čtvrtina
Prague Hippos TD - 14:0 - Marek Mařík, 15y run (2pt run neúspěšný); 4:03
Liberec Titans TD - 14:6 - Pavel Hrubeš, 5y pass od Jan Kakos (kick neúspěšný); 2:22
Liberec Titans TD - 14:13 - Jan Gavura, 14y pass od Jan Kakos (Matěj Berka kick); 0:19
3.čtvrtina
Liberec Titans TD - 14:20 - Jakub Kozák, 46y run (Matěj Berka kick); 10:07
Prague Hippos TD - 22:20 - Bohumil Sadílek, 20y run (Zdeněk Maslanik 2pt run); 6:15
4.čtvrtina
Prague Hippos TD - 28:20 - Zdeněk Maslanik, 2y run (2pt run neúspěšný); 10:44
Prague Hippos TD - 36:20 - Nikola Antoš, 8y run (Nikola Antoš 2pt run); 4:24
Prague Hippos TD - 42:20 - Ondřej Kadeřábek, 10y run (); 0:00

Podrobné statistiky
Podrobné statistiky ze zápasu naleznete zde.

Za vydatného a studeného deště vyhráli los domácí a zvolili příjem. Hroši na svého soupeře vlétli ve velkém stylu a svým prvním drivem skórovali. Povedlo se i následné dvoubodové potvrzení a stav byl 8:0. Zbytek čtvrtiny probíhal pouze boj o území. Těsně před koncem čtvrtiny hodil domácí quarterback 20 yardů dlouhý pass a Hroši se posunuli do redzóny, ale nic z tohoto drivu nevytěžili a skóre zůstalo i na začátku druhé čtvrtiny beze změny.

Z následujícího drivu Liberec nic nevytěžil a přišel na řadu útok Hippos, kteří se dostali opět do blízkosti endzóny a tentokrát již skórovali. Následné potvrzení se nepovedlo, a tak na ukazateli svítilo pro domácí nadějné skóre 14:0. Na míč šli následně Titans a ukázali, že není radno je jako nováčky podceňovat. Předvedli několik passových akcí, kterými překvapili soupeře a během chvíle snížili skóre na 14:6. Před koncem prvního poločasu zahráli domácí screen na wide receivera, který ale byl dropnut, a protože šlo o přihrávku dozadu, volného míče se zmocnili Titans. Chybu domácích dokázali Titans potrestat a snížili před přestávkou na 14:13.

Za neustálého deště začal druhý poločas, kdy šli po kickoffu na míč Titans a začali druhý poločas stejně, jako zakončili ten první. Několika dobrými akcemi zatlačili na Hippos a na konci byl touchdown. Titans se tak ujali vedení 14:20. Nicméně Hroši se nenechali zaskočit a hned v dalším drivu si vzali vedení zpět v poměru 22:20. Po několika pozičních drivech se na konci třetí čtvrtiny dostali domácí do redzóny soupeře. Po výměně stran drive pokračoval a na rozdíl od druhé čtvrtiny se jim snažení povedlo dotáhnout do konce a zvýšili své vedení na 28:20.

Pět minut před koncem se povedlo Hippos prorazit skvělými běhy obranu Titans a opět skórovat. Stav 36:20 dával domácím klid a ti pomalu a jistě zápas dostávali pod svou kontrolu. Titans viditelně docházely síly a již se nedokázali proti obraně Hippos prosadit. Ve svém následujícím drivu se Titans několika akcemi dostali až na polovinu hřiště, nicméně tam se jejich postup zastavil, a když neproměnili ani čtvrtý down, šli na míč opět Hippos, kterým se podařilo skórovat poslední touchdown zápasu.

Autor článku: Jaroslav Podešva

Komentář DC Mike Rogerse:

I'm extremely proud of the way this group handled the game, especially in the 2nd half. I knew in the past, the Hippos didn't handle adversity very well. We went 2 scores early on but allowed the Titans to rally and going into the second half it was closer than we wanted at 14-13.

They had lots of momentum and they were receiving the ball at the start of the half. During halftime I challenged the team to "win the 2nd half" and the Hippos handled business. Injuries really caused problems early on for both offense and defense. We had to rely on young and inexperienced guys to play at a high level and they did a great job. Lots of credit is due to the players and coaches from Liberec. They really tested our defense, especially in the passing game, and played hard throughout the game. They stretched the field and did a great job at attacking gaps in our defense. After we made adjustments on defense, we really kept Liberec out of the end zone and finished the second half 28-7 which is a testament to our players desire to win.

Lots of credit to Marek Rezler, one of our Linebackers, who was making great plays and tackles in the open field. Also late in the game, corner back Ondrej Svaton who made a great 4th down play and got our defense off the field.

Coach Kelly and the offense did a tremendous job, 42 points is huge and their ability to sustain drives gave the defense a break. Collectively, our Running backs ran the ball hard and pushed for each yard. As a coach, I love seeing that from players and it's a positive sign for our players will to win. Though we are happy about starting the season 1-0, we understand that our next game will be one of our most challenging. Also, there is alot to get better in for the next 2 weeks because we are far from where we want to be as a team. I'm thankful for this bye week to see our errors, correct them, and get better going into this game against Brno. Our goal for the next two weeks is to see where we can get better and apply it to our practices. This win is exciting for the organization but we aren't satisfied with one win. We need our injured guys to take care of themselves and our young guys to get better. I'm excited about what future holds for the Hippos.

Volný překlad:

Jsem extrémně pyšný na to, jak tenhle tým zvládl zápas, obvzlášt ve druhém poločase. Vím z minulosti, že Hippos nezvládají ideálně těžké situace. Sice jsme dvakrát brzy skórovali, ale nechali jsme Titány hrát a v poločase to bylo úplně jiné skóre, než v jaké jsme doufali... 14-13.

Titans byli na koni a přijímali míč na začátku 3. čtvrtiny. V poločase jsem nabádal tým, aby vyhrál druhou polovinu, a Hippos to taky udělali. Zranění nám způsobili potíže hned na začátku zápasu v obraně i v útoku. Museli jsme spoléhat na to, že mladí a nezkušení hráči budou hrát na vysoké úrovni a zvládli to. Uznání patří Liberci, který naši obranu dost otestoval a hrál tvrdě. Roztáhli hřiště a dobře atakovali mezery v naší obraně. Poté, co jsme udělali v obraně nějaké změny jsme ale už Liberec drželi mimo endzonu a když jsme skončili druhý poločas se skóre 28:7, tak jsme ukázali, jak chtějí naši hráči vyhrávat.

Uznání patři z hráčů například Markovi Rezlerovi, který měl v zápase dobré akce a open-field skládky, a cornerbackovi Onřeji Svatoňovi, který zahrál výborný čtvrtý down a dostal obranu ze hřiště.

Coach Kelly a celá offense předvedli skvělý výkon, 42 bodů je bomba a jejich schopnost posouvat míč dala šanci defense odpočinout si. Naši running baci běhali tvrdě a rvali se o každý yard, což jako trenér hrozně rád vidím. Ikdyž jsme rádi, že jsme sezonu začali 1-0, tak si moc dobře uvědomujeme, že druhý zápas bude jeden z nejnáročnějších. Musíme hodně za ty dva týdny zlepšit, chceme být jako tým úplně jinde. Jsem rád za volný víkend kdy si opravíme chyby a zlepšíme se už do zápasu s Brnem. Náš cíl pro příští dva týdny tedy je hledat v čem můžeme být lepší a aplikovat to do našich tréninků. Výhra je pro tenhle klub důležitá, ale nejsme s jednou výhrou spokojení. Naši zranění hráči se musí dát dokupy a mladí hráči se musí zlepšit. Jsem nadšený z toho, jaká budoucnost Hrochy čeká.