Hroši se soustředili na sezónu, HC Kelly věří v úspěch týmu

Ve čtvrtek, 24. 3. 2016, ráno se v deštivém počasí sešel tým pražských hrochů na hřišti v Kostelci nad Černými lesy, aby prvním tréninkem zahájil čtyřdenní soustředění. V půl desáté dopoledne zahájil první ze sedmi dvou a půl hodinových tréninků, na kterých se ukázalo něco přes čtyřicet hráčů z celkových asi 45ti, a ač někteří z pracovních důvodů přijeli později nebo odjeli dříve, tak celý tým vzal soustředění zodpovědně.

Od čtvrtečního rána se střídaly tréninky s mítinky, trenéři nedávali hráčům příliš vydechnout a na celém týmu bylo ke konci kempu vidět neuvěřitelné zlepšení. Při večerech si pak hráči i s trenéry společně sedli do restaurace a všichni měli perfektní příležitost se stmelit, popovídat si nejen o fotbale a lépe poznat nováčky.

Týden před začátkem sezony, dva týdny po přípravné scrimmage s Prague Mustangs a týden po návratu ze soustředění jsme připraveni napravit si naši reputaci z loňské sezony. První zápas náš čeká 9.4. 2016, od 19:00 na pražském Motorletu! Dorazte nás podpořit, vstupné dobrovolné.

Komentář HC Ciarana Kellyho:

After 4 days of the most brutal, intense and hard hitting football camp I ever ran, I got news for the CAAF division 2...The Prague Hippos are gonna assault you. Do you understand the meaning of the word ASSAULT !?!?!? 4 straight days of 2 x 2,5 hours of hitting in every session. 4 men carried off or sent to hospital for x-rays. Fights, non stop running (special teams actions EACH session!), long passing plays, short passing plays, smash mouth runs up the middle and the most bonecrushing outside power sweeps I ever saw. To top that... a defense that stayed on the field for 2,5 hours each day (twice) with no breaks...and who NEVER let a WR get open for four days. It was such a pleasure to se you improve each day when we ran those film..NADHERNA!!

I have one question for all members of the Prague Hippos... Next season, do you want to defend your D2 championship, or do you want to transfer into D1? You will be facing that choice in ealry July this year!

Volný překlad

Po čtyřech dnech nejbrutálnějšího, nejintenzivnějšího a nejtvrdšího fotbalového kempu, který jsem kdy vedl, mám novinku pro 2.ligu.. Prague Hippos vás přepadnou. 4 dny v kuse dvoufázových dvou a půl hodinových tvrdých tréninků. 4 hráči odnešení ze hřiště neboo posláni do nemocnice na rentgen. Souboje, neustálé běhání, special teamy každý trénink, dlouhé passové hry, krátké passové hry, tvrdé runy středem a ještě tvrdší běhy okolo. A defense, která ve svém omezeném počtu hráčů byla na hřišti bez přestávek a snad ani jednou nenechali volného recievera v coverage. Bylo neuvěřitelné potěšení vidět to zlepšení každý den, když jsme sledovali video. Nádhera!

Mám jednu otázku pro všechny členy Prague Hippos. Budete chtít příští sezonu obhajovat vítězství druhé ligy, nebo budete chtít do té první? V červenci budete čelit tomuto rozhodnutí!

Komentář DC Mike Rogerse:

As a whole, the camp was major success for the Hippos. Camp is the time where teams address flaws and come out stronger and more prepared for the season. After our scrimmage with the Prague Mustangs, we saw tons of room for improvement. Both Offense and Defense were banging heads all camp and we grew tougher as a unit. Both Coach Kelly and I really hammered home the point that we have to continue to grow and get better and we're aiming to do that each practice. I left camp confident and excited about the future of the Hippos as we go into the regular season. We aren't aiming for a winning season, we want to win the entire thing, out right, leaving no doubt. Time to get what's ours!

Volný překlad

Celkově byl kemp pro Hippos velký úspěch. Kemp je vždy čas, kde se ukáží chyby a na konci jde tým silnější a připravenější na sezonu. Po naší scrimmage s Prague Mustangs jsme viděli obrovský prostor pro zlepšení. Útok i obrana do toho šli naplno celý kemp a jako tým jsme vyrostli. Kouč Kelly i já jsme všem vtloukali do hlav, že musíme v tomhle růstu pokračovat, zlepšovat se a že na tom budeme pracovat na každém tréninku. Kemp jsem opouštěl sebejistý a nadšený ohledně budoucnosti Hippos. Nejdeme za „nějakou“ vítěznou sezonou. Chceme vyhrát vše bez zaváhání a bez pochybností! Čas jít si pro to co je naše!