Oficiální vyjádření k probíhající sezoně
a k proběhlému zápasu s týmem Pardubice Bucks

V polovině sezony, která je pro nás ta nejneúspěšnější v krátké historii klubu, se chceme vyjádřit k nastalé situaci.

Je takovým malým veřejným tajemstvím, že před sezonou jsme se dostali do situace, kdy nám odešel sponzor a odnesl s sebou nejen jistotu fungování klubu do další sezony, ale také dresy, vybavení, výstroje většiny hráčů. V ten moment jsme měli strach, abychom vůbec mohli existovat dál. Hráčům se vysvětlila situace a všichni se k tomu postavili čelem, všichni si dokoupili vlastní vybavení, všichni si zaplatili nový dres, všichni souhlasili s výší příspěvků, které sice nejsou nijak extrémní, ale odráží se v nich, že se z nich musí poplatit kompletně všechno na celý rok. Ano, bylo i několik případů, kdy si to někteří hráči nemohli dovolit a tak se s námi rozloučili, což nás moc mrzí, bohužel jsme ale nebyli v situaci, abychom jim jako klub pomohli.

Tuhle bouři, ačkoliv se s námi nějaké závazky táhnou dodnes, jsme přežili a vletěli jsme do sezony. Zatímco v prvním zápase se Steelers jsme hráli jako tým a hráli jsme dobrý fotbal, v dalších a dalších zápasech se začalo projevovat spoustu drobných problémů, které jsme od začátku sezony měli a které dohromady vytvořili problém obrovský.

Tyto problémy jsme si na úterním meetingu nějakým způsobem specifikovali, padla slova kritiky jak na hráče, tak na trenéry, tak i kapitány, vše jsme si otevřeně vyříkali. Určili jsme si pevnější pravidla, co se disciplíny týče, zároveň jsme po zralé úvaze rozhodli, že ve zbytku sezony dostanou příležitost mladí a méně zkušení hráči, a to i na úkor výsledků.

Specifikovali jsme si tedy nějaké cíle pro zbytek sezony:

  • Dát šanci celému kádru, dát nováčkům šanci odehrát velkou část všech utkání.
  • Pracovat na disciplíně a morálce v týmu.
  • Zapracovat s trenéry na problematických činnostech hry – především special teamy a offense obecně. Identifikovat, kde se v přípravě udělala chyba a tyto věci zlepšit tak, abychom už na konci sezony posunuli hru mnohem dále.
  • Dále pracovat na stabilizaci klubu z finančního pohledu, připravit podzimní program z hlediska náborů, zviditelňování týmu a podobně.
Oficiální vyjádření k proběhlému zápasu s týmem Pardubice Bucks

Co se týče zápasu s týmem Pardubice Bucks, nebudeme popisovat celou aféru či jednotlivé věci, které se udály ať už během zápasu, nebo i po zápase oficiální formou. Ano, poslali jsme na hostující tým rozsáhlou stížnost, to je pravda. Tým Pardubic se na sociálních sítích o nás vyjadřuje jako o někom, kdo neumí prohrávat, a že ta stížnost je jen "brečením nad nevydařenou sezonou", že je způsobena frustrací a podobně. Opravdu tomu tak není. Ve vedení klubu jsou lidé, kteří už jsou u fotbalu tak dlouho, že i prohrávat umí.

Nějaká rozhodnutí tedy padla a dala za pravdu nám, nějaká rozhodnutí padla a dala za pravdu Bucks. Obecně bychom zápas označili za zbytečně vyhecovaný z obou stran, kdy možná nedokonalý výkon rozhodčího donutil pardubické vysvětlovat mu, jak má pískat, což velmi rozhořčilo celý tým Hippos, protože to během utkání vypadalo, jako že se rozhodčí nechá zastrašit a poslouchá rad týmu hostů. Rád bych tímto vyzval nejen Pardubické, ale všechny kluby, Hippos nevyjímaje, aby si uvědomovali, kde je ta správná hranice, jak jednat s rozhodčími, abychom si uvědomovali, že zákroky, které jsou odeslány na DK by neměly sloužit k pobavení týmu ale k zamyšlení se nad tím, jestli byl zákrok na hraně a jestli se nedá udělat více pro bezpečnost a korektnost zákroků a aby diskuze s rozhodčím byly omezeny na takovou úroveň, aby se utkání zbytečně neprotahovala o desítky minut.

Nicméně věříme, že veškeré emoce z prvního zápasu necháme za sebou a druhé společné utkání odehrajeme ve vší férovosti. Apel na naše vlastní hráče bude ve stejném duchu.

Na závěr chceme poděkovat všem našim fanouškům za podporu.
Buďte s námi trpěliví, věříme, že výsledky přijdou!