Přípravné utkání z pohledu Headcoache Ondřeje Macka

V neděli 29.3. jsme odehráli přípravné utkání a podlehli jsme našemu soupeři, Bratislavě Monarchs, 62:6. Celý zápas bylo znát, že Bratislava je tým na trochu jiné úrovni, a to se promítlo i na finálním skóre. O pocitech ze zápasu jsme s povídali s naším headcoachem Ondřejem Mackem.

Co říkáš na dnešní utkání?

Zápas je pro nás především velké ponaučení, v tuhle chvíli si z toho musíme vzít ty pozitivní věci a zároveň pružně zareagovat na ty negativní a poučit se z nich. Po rozboru videa uvidíme, co je tam tak špatně. Momentálně jsou všichni asi demotivovaní, protože nevědí, co se stalo. Ale až to uvidí na té obrazovce, tak to pochopí a pomůže nám to. Takže pocit ze zápasu – hrozná bída, ale možná dobře pro nás.

Co si myslíš o soupeři, dalo se s takhle zkušeným týmem hrát nějak jinak?

Tak obecně Bratislava má nějakou slušnou historii a nejsou to zrovna ořezávátka, což nám potvrdili. Mají tam pár posil, nechci říkat přímo importů, ale například QB sice moc nenaběhá, ale kam vidí, tam dohodí, takže to je trošku jiná úroveň. Ale co mě mrzí… nezáleží mi na tom, co hrál nebo nehrál soupeř. Mrzí mě, že my jsme neuhráli to, na co jsme měli.

Dokážeš už říct, na čem musíme pracovat?

Nechci říkat, že na všem, ale vlastně ano. Na něčem více, na něčem méně. Totálně jsme propadli v offense lajně. Recievery nebudu moc hodnotit, jelikož OL propadala, tak balon nebyl doručený tam, kam má v tu pravou chvíli. Runningbaci se opět těžko hodnotí, protože ta lajna tam místo neudělala. Proto alfa a omega útoku je stabilizovat offense lajnu a pak máme na čem stavět.

Co se týče defense, tam jsem si všiml toho, že nemá absolutně žádný problém, když všichni vědí kde mají stát a co mají dělat. Jakmile se před akcí řeší, že například middle linebacker pohybuje celou defensive lajnou a bere si timeout, protože stojíme špatně, tak je to samozřejmě problém. Ale na tom myslím dokážeme rychle zapracovat.

Mohl by si vyzdvihnout nějaké konkrétní hráče, kteří se ti dnes zamlouvali?

Rád vyzdvihnu určitě Dylana Cisarika, který prokázal to, že celou High School hrál middle linebackera a podle toho vypadali jeho skládky. Ještě tam nějaké rezervy byly, ale jak říkám, dokázal zapůsobit.

Co se týče útoku, samozřejmě Standa Tománek podal svůj řekněme standartní výkon, na který jsme zvyklí. Je to výborný ne ani tak leader nebo vůdce, ale má to uspořádané, ví, co má hrát a v tuhle chvíli nám ten útok táhne celkově. Rád se zmíním i o Brandonovi Dukovi, který chytil od Standy pár hezkých passů. Jinak mě již nikdo vyloženě konkrétní nenapadá.

Nyní máme tři týdny do prvního ligového zápasu, který odehrajeme 19.4.2015 v Ostravě - Porubě! Zatímco náš kádr se od loňské sezony příliš nezměnil, Steelers odešli ty největší hvězdy do zahraničí, a tak věříme, že dokážeme na horké ostravské půdě urvat vítězství, které by se nám do tabulky pro začátek velmi hodilo.