Blíží se přípravné utkání!

Již tuto neděli, 29.3. 2015 od 13:00 se v areálu Na Šancích (viz Kontakt) utkají Prague Hippos s nejslavnějším ze slovenských klubů, Bratislavou Monarchs. Přestože trenéři obou týmu plánují vystřídat na hřišti všechny hráče a především si s novou sezonou vyzkoušet svoje vypilované playbooky i proti někomu jinému, než vlastním spoluhráčům, zápas bude mít určitě dobré tempo.

Zeptali jsme se místopředsedy klubu Miroslava Vogala, jak se těší na zápas:

„V první řadě jsem hrozně rád, že se nám podařilo i přes drobné potíže domluvit utkání s takovým klubem, jakým jsou Monarchs. Vzhledem k tomu, že oni kontaktovali nás jako první, mám takový dobrý pocit, že je o nás aspoň trochu slyšet, a že už nás lidi nezařazují do nějakých pralesních úrovní. Sice se všude mluví o tom, jaký dostaneme výprask, rád ale vzpomínám na loňskou přípravu s Příbram Bobcats. Pravda, že Příbram byla ještě bez amerických posil, ale prohráli jsme s pozdějším vícemistrem ČLAF A 6:0 a nic nám do sezony nemohlo pomoct víc, než takhle ostrý test. A že budou hrát za Bratislavu američané? No, za Stallions taky. Radši se s tím potkat už v přípravě, než až v lize. Neříkám ale, že nejsem nervózní. Máme nové herní systémy v útoku i obraně, takže jsem celkově velmi zvědavý, jak se nám bude dařit.
Nezbývá než všechny pozvat, aby se v neděli přišli podívat. Pokud se nepletu, tak je to první fotbal, který bude letos v Praze k vidění :-)“

Pár zajímavostí k zápasu

  • Za Bratislavu by se měl představit QB, který je z ČLAF všem dobře znám, Ferni Garza.
  • Naposledy se Monarchs v Praze ukázali 9.7.2011, kdy prohráli s Prague Black Hawks v semifinále české ligy. Za pražský tým tehdy hrál právě Garza.
  • Ve zmíněné sezoně řídil výhru Prague Panthers v Bratislavě z pozice QB nynější hráč Prague Hippos, Standa Tománek.
  • 14 momentálních hráčů Prague Hippos bylo u semifinálové výhry v Bratislavě v juniorském ročníku 2009, tehdy ještě za Prague Panthers.
  • Na nedělním utkání bude probíhat sbírka pro nemocnou holčičku formou dobrovolného vstupného. Více o holčičce se můžete dozvědět na www.rebecinakridla.cz
  • Prague Hippos se představí ve staronových dresech. Shodou mnoha okolností již nemáme k dispozici ty loňské, a tak jsme museli nechat vyrobit nové. Žádné výstřelky ale nečekejte, držíme se blízko loňskému designu.
  • Do zápasu povede Hrochy nově složená kapitánská čtveřice, kterou trenéři zvolili minulý týden. Za obranu middle linebacker Kryštof Kříž s defensive backem Miroslavem Vogalem, za útok pak offensive lineman Jiří Brychta společně s fullbackem Nikolou Antošem.

Doražte! Každé hlasivky, ruce, nebo třeba jen tichá podpora pomůže!!