Rozhovor - Headcoach Ondřej Macek

1) Můžeš nám krátce popsat svou fotbalovou historii?

To samozřejmě můžu:-) Moje první zkušenost s footballem byla ve variantě flagu někdy v sedmé třídě základní školy. Tento flagový tým si více méně touto formou vytvářel nábory do juniorky Prague Lions, což byla také má první a jediná destinace, kam jsem v 15-ti letech zamířil. Celou hráčskou kariéru (smích) jsem proto strávil u Prague Lions, ať už v juniorce či seniorce. Za zmínku možná stojí dvojnásobná účast na ME juniorů v Glasgow a Moskvě nebo zisk titulu v seniorské lize za Prague Lions.

2) V loňské sezoně to nevypadalo, že by si byl na lavičce Prague Hippos vyloženě vidět. Překvapila tě nabídka na pozici headcoache? Čím sis jí podle tebe vysloužil?

No tohle je spíš otázka pro ty, kteří mě do této funkce zvolili…:-) Samozřejmě překvapení to bylo a to ne zrovna malé…a pokud mám odhadovat, proč jsem byl do této funkce zvolen právě já, tak bych řekl, že z trenérského kolektivu v Hippos nezbyl asi žádný jiný coach s velkými offense zkušenostmi, a proto padla volba na mě – tzv. nejmenší zlo… :-)

3) Nyní už znáš složení soupeřů pro rok 2015 a tak by si měl být schopný určit cíle a ambice v sezoně 2015?

Osobně si myslím, že výsledky zápasů budou hodně vyrovnané, jakožto i bodový příděl pro každý tým, nicméně každým rokem se z nás stává zkušenější a vyspělejší tým, proto si nedávám jiné cíle než účast ve finále a jeho následné ovládnutí.

4) Trenérský tým Hippos není zrovna veliký. Jaké to je, zvládat téměř celou offense sám a jak se ti spolupracuje s trenéry defense?

Je pravda, že trenérský kolektiv není zrovna početný…ono totiž ani není jednoduché v dnešní době sehnat kvalitního trenéra, který většinu volného času věnuje přípravám tréninků a snaží se pro tým udělat co nejvíce. Co se týče offense jako celku, tak tam problém nevidím…horší je to při pozičních trénincích, kde musím obíhat dejme tomu 3 skupiny hráčů, kterým dělám tréninkové plány. Sice stíhám měnit drilly, ale důsledná kontrola správnosti provedení u každé skupiny už není zcela efektivní…tam máme jako tým rezervy. A co se týče spolupráce s defense trenéry? Skvělá, odvádí výbornou práci a veškerá rozhodnutí jak pro offense i defense podléhají naší diskuzi, tudíž nevznikají žádné neshody.

5) Chtěl bys na závěr něco doplnit?

Snad jen poděkování našim fanouškům za podporu dřívější i budoucí. Sledujte nás na webu, na facebooku a přijďte na jaře na naše zápasy, protože to bude mazec :-)