Shrnutí sezony 2014

Se začátkem přípravy na novou sezónu vám přinášíme souhrn událostí, které potkaly klub Prague Hippos v sezóně 2014. Tato sezóna byla pro klub ve znamení velkých změn ve všech směrech, nejen těch, které vidí fanoušek na trávníku, ale i těch organizačních.

Na sezonu 2014 začali velké přípravy již ke konci kalendářního roku 2013. Do týmu přišel nový headcoach Jeremy Saal, a ať už za ním, nebo za starými kamarády z juniorského týmu Prague Panthers, začalo přicházet mnoho mladých a talentovaných hráčů. Asi tou největší přestupovou „bombou“ byl příchod bratrů Tománků do útoku nebo třeba Ondřeje Kubíka s Markem Rezlerem na pozice linebackerů. Nově příchozích bylo ale více než dvacet a začali jsme mít pocit, že o Prague Hippos bude v roce 2014 slyšet více než dřív.

Během zimní přípravy jsme získali jistotu, že hráčů máme dost na to, abychom se bez problémů poprvé v historii účastnili 11s soutěže. Začali jsme být pro hráče zajímaví, a bez nutnosti nějakých náborů nás bylo čím dál více. Před sezonou se náš počet ustálil na počtu asi šedesáti hráčů, kteří v předsezonní přípravě pod vedením Jeremyho Saala, Martina Beznosky a Ondřeje Macka ušli slušný kus cesty.

Takový rozmach klubu by nebyl možný bez finanční jistoty, který nám dávala společnost American football Sport Club, s.r.o. Bylo to i období dlouhých a náročných diskuzí o naší podpoře, která trvá i doposud, a my jsme za to velmi vděční.

V roce 2014 jsme se účastnili ČLAF B, tedy druhé nejvyšší soutěže v České republice. Věřili jsme si na vítězství celé soutěže, ale věděli jsme, že ostravští Steelers budou těžkým oříškem. Mnoho hráčů mělo v živé paměti zápasy z let 2008-2010, kdy ostravská (tehdy havířovská) útočná dvojice Vojnar – Warchol sváděla souboje s hroší (tehdy pantherskou) dvojicí Tománek – Tománek o to, kdo soupeři nasází více bodů.

Odhad byl správný. Když nepočítáme jedno utkání s Pilsen Patriots, kde právě QB Stanislav Tománek nemohl nastoupit a Patriots nás kvůli tomu potrápili, tak to byli pouze Steelers, kteří nás mohli porazit, a také porazili. V základní části Ostrava jasně vyhrála domácí utkání (48:0), a v Praze to byli zase Hippos, kteří vyhráli ne už tak suverénně, ale taktéž jasně (42:20).

Následoval finálový zápas v Ostravě, který se rozhodoval až v posledních vteřinách, ve kterých právě Lukáš Vojnar rozhodl svým touchdownem o vítězství ostravských Steelers.